نکات مهم برای خرید لاک ناخن

لاک هوم

نکات مهم در هنگام خرید لاک ناخن

به‌جز انتخاب نوع لاک باید به‌عوامل مهم دیگری هم در هنگام خرید لاک ناخن توجه کنید:

رنگ مناسب

رنگ لاک باید علاوه‌بر رنگ پوست، با رنگ لباس و آرایش‌تان هم متناسب باشد. تنوع رنگی لاک آن‌قدر زیاد است که محال است دنبال رنگی باشید و پیدا نکنید. قاعده کلی این است که برای انتخاب لاک روزانه، رنگ پوست و برای انتخاب رنگ لاک در مراسم و مهمانی‌ها، رنگ لباس یا آرایش‌تان را در نظر بگیرید. به‌طورکلی افراد با پوست‌های روشن محدودیتی در انتخاب ندارند. اما افراد با پوست تیره بهتر است از رنگ‌های روشن و جیغ استفاده نکنند.

برای سِت‌کردن رنگ لاک با لباس مجبور نیستید درست همان رنگ لاک را استفاده کنید. بهتر است از قبل درباره آن تحقیق کنید و با انتخاب رنگ‌های خلاقانه یا ترکیب تیره و روشن، لاکی را بخرید که به رنگ آرایش و لباس‌تان بیاید.

عطر خوب

شیشه لاک را در صورتی که پلمپ نیست باز کنید و عطر آن را استشمام کنید. بوی لاک نباید آن‌قدر قوی باشد که خودتان یا اطرافیان آزار ببینند. عطر لاک باید شیرین و خوشبو باشد.

پاک‌کردن آسان

در هنگام انتخاب لاک بهتر است به‌فکر پاک‌کردن آن‌ هم باشید. بیشتر انواع لاک‌های معمولی به‌راحتی با استون پاک می‌شو‌ند. بعضی انواع لاک هم نیاز به تلاش بیشتری دارند تا کاملا پاک شوند. برای مثال لاک کرَکِل هم با اتانول پاک می‌شود نه استون. برای فرمول‌های خاص مانند لاک ژلی شاید بهتر باشد به سالن بروید، اما خودتان هم می‌توانید کیت پاک‌کننده آن را خریداری کنید. بنابراین برای هر لاک، به‌فکر خرید پاک‌کننده مناسب آن هم باشید.

انتخاب برند

برای خرید لاک ناخن در بند برند خاصی نباشید. اولا هیچ‌کس با ذره‌بین به رنگ لاک‌تان نگاه نمی‌کند تا ببیند کیفیت و قیمت آن چگونه است. دوم اینکه معمولا یک برند همه رنگ‌ها و مدل‌ها را تولید نمی‌کند. چیزی که باید برایتان مهم باشد رنگ، کیفیت و بهداشتی‌بودن لاک است.

توجه به بودجه

در هنگام خرید لاک دقت کنید که بیشتر تناسب رنگ و زیبایی لاک برای‌تان مهم باشد نه مُدروز بودن آن. اگر مدام پیرو مد باشید، با این همه لاک جدید که وارد بازار می‌شود مجبورید مدام نوع و طرح جدیدی از آن را خریداری کنید.

بدون برنامه خرید نکنید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید لاک خاصی به فروشگاه رفته‌اید، ولی مسحور رنگ‌ها و انواع دیگر لاک شده‌اید و با خرید یک دوجین لاک از فروشگاه خارج شده‌اید. پیش از خرید خودتان را قانع کنید که فقط چیزی را که نیاز دارید خرید کنید.

به‌دنبال فروش‌های مناسبتی و تخفیف‌ روز‌های خاص باشید و در صورتی که به چند‌ رنگ و نوع لاک احتیاج دارید سعی کنید از یک فروشگاه خرید کنید تا از تخفیف بهره‌مند شوید. فروشگاه‌های آنلاین معمولا تخفیف‌های خوبی ارائه می‌دهند.

خرید از فروشگاه معتبر

نه فقط لاک، بلکه بهتر است هیچ نوع لوازم آرایشی و بهداشتی را از دست‌فروش‌‌ها و فروشندگان نامعتبر خریداری نکنید. شاید این فروشندگان قیمت‌های ارزان‌تری را پیشنهاد دهند ولی کیفیت محصول را تضمین نمی‌کنند. مخصوصا اگر قصد خرید لاک برای کودک دلبندتان را دارید، توجه بیشتری به خرج دهید. شاید بهتر باشد برای کودک لاک را از داروخانه‌ها خرید کنید. در این صورت مطمئن خواهید بود که لاک تقلبی نمی‌خرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *